«Ničoha nie źmianiłasia». PVK «Vahnier» pa-raniejšamu viarbuje najmitaŭ pa ŭsioj Rasii
U PVK «Vahnier» nabirajuć u zvyčajnym režymie, jak byccam ničoha nie zdaryłasia.

Žurnalisty Bi-bi-si patelefanavali pa haračych linijach PVK «Vahnier» u niekalki haradoŭ, i tam, dzie padniali trubku, paćvierdzili, što jany nabirajuć supracoŭnikaŭ u zvyčajnym režymie.
Ad Kalininhrada da Krasnadara pa-raniejšamu nabirajuć ludziej, kab jany adpravilisia vajavać va Ukrainu. I heta kantrakty z samim «Vahnieram», a nie ź Minabarony Rasii.
«Ničoha nie źmianiłasia», — kazali ŭ mnohich bajcoŭskich centrach i baksiorskich kłubach, u jakija telefanavali žurnalisty. Heta dziŭna, uličvajučy, što ŭsiaho niekalki dzion tamu «vahnieraŭcy» išli maršam na Maskvu.
Bolšaść bajevikoŭ PVK «Vahnier», miarkujučy pa ŭsim, pa-raniejšamu ŭzbrojenyja i znachodziacca na svaich bazach na ŭschodzie Ukrainy, jak piša Bi-bi-si.
-
USU spalili naftapierapracoŭčy zavod u Krasnadarskim krai
-
«Nas u hrupie było 240. U pałonie — siamiora. Astatnija dvuchsotyja». Andrej ź Viciebska, toj samy čałaviek-adkryvačka staŭ adnym ź siami ščaśliŭcaŭ
-
U druz. Źjaviłasia fota nastupstvaŭ udaru «Fłaminha» pa zavodzie ŭ Vałhahradzie, dzie mohuć vyrablać «Arešnik»
Kamientary