Lavon Volski, salist «NRM»: Hałoŭnaje — nie bajacca zaraz
«NN»: Jakimi buduć nastupnyja siem hadoŭ?
Lavon Volski: Jašče siem?.. Ja pra emihracyju surjozna nia dumaŭ. Ale ŭ mianie hadujecca dačka, i ja nie chacieŭ by, kab jana była pijanierkaj. Heta i trahična, i kamična, farsam patychaje, i vielmi niepryjemna. Kali heta budzie, ja ŭ pijaniery svaich dziaciej addavać nie źbirajusia. To bok daviadziecca jechać kudyści, dzie isnuje biełaruskamoŭnaja adukacyjnaja prastora.
Jak tolki buduć adbyvacca niejkija pracesy, budziem reahavać. My ŭsio-taki dziaržava — maju na ŭvazie «N.R.M.», — my ciapier pravodzim referendum na sajcie, budziem prymać tytuły dla ministraŭ, moj tytuł budzie «mudry kiraŭnik, ščaścia budaŭnik». Potym budziem stvarać moładzievuju supołku NRSM.
Poŭnaściu hety artykuł možna pračytać u papiarovaj i pdf-versii "Našaj Nivy"
Hutaryŭ Siarhiej Chareŭski
Kamientary