Jon zhadziŭsia, ale prapanavaŭ sustreču na nejtralnym poli.

«Sienatar vielmi śpiašaŭsia na sustreču z łordam anhlijskim ci biźniesmienam [łordam Parkinsanam -- NN], jaki pryjazdžaŭ. Ale numar faksa pakinuŭ. Adzinaje, što jon zapytaŭsia, pa jakoj tematycy. Ja skazaŭ: davajcie «Moładzievaja palityka». My «Maładyja demakraty», tamu nam chaciełasia b paspračacca ź sienataram i ŭ našych bačańniach maładziožnaj palityki ŭ Biełarusi, i jaje realizacyi».
Jeŭraradyjo zapytałasia ŭ Mikałaja Čarhinca, ci nie pieradumaŭ jon dyskutavać z moładziu AHP? Voś što kaža sienatar:
«Dla mianie hałoŭnaje, kab byŭ čas i kab ja byŭ tut. A to padłoviać, kali mianie niama ŭ Minsku i buduć kryčać: «My jaho paklikali, a jon nie pryjšoŭ». Choć hučyć heta tak… «Jany mianie paklikali», pozvu jašče nie pasłali…».
U toj ža čas, u partyjny ofis AHP ci va ŭpravu Partyi BNF Čarhiniec iści nie źbirajecca. Pamiaškańnie dla debataŭ jon abiacaje znajści samastojna.
Kamientary