Anarchist z turmy: «Dziakuj, «Naša Niva»
Pierš za ŭsio, chaču padziakavać vam za toje, što vy robicie.
Pierš za ŭsio, chaču padziakavać vam za toje, što vy robicie. Niahledziačy na zvyšciažkija ŭmovy biełaruskaj rečaisnaści, vy robicie hazietu, jakaja, na moj pohlad, bolš za ŭsie biełaruskija vydańni adpaviadaje naźvie «niezaležnaja».
Nie «libieralnaja» ci «apazicyjnaja», a mienavita niezaležnaja. Vy padymajecie šerah pytańniaŭ, jakija ŭ inšych vydańniach, u tym liku apazicyjnych, niaredka zamoŭčvajucca. Amal usie 9 miesiacaŭ, što znachodžusia za kratami, ja padpisany na «Našu Nivu».
Chaciełasia b padziakavać za niejtralny i niezaanhažavany artykuł i za toje, što padymaje pytańnie ab našaj spravie na staronkach «Našaj Nivy».
Usiaho vam najlepšaha!
Ciapier u Biełarusi siem
Ničoha nie bojciesia!
Mikałaj Dziadok, palitviazień, anarchist
Kamientary